Katrs mēs pieļaujam kļūdas un reizēm pat vislielākās apņemšanās sabrūk kā kāršu namiņš. Nenosodīsim paši sevi un viens otru, katram var paslīdēt kāja un ir labi, ja otra puse to saprot un dod otru iespēju. Aplūkosim četrus iemeslus, kādēļ piedošana pēc pāridarījuma, solījuma laušanas vai vienkārši kļūdīšanās ir vairāk kā vēlama:

  • Piedošana liek justies labāk – labi jūtas ne tikai tas, kurš saņem piedošanu, bet arī tas, kurš piedod. Tas palīdz mazināt abām pusēm stresu, bet stress ilgtermiņā ir viens no galvenajiem faktoriem, kas veicina dažādu slimību aktivizēšanos un arī priekšlaicīgu nāvi.
  • Cilvēki var mainīties, taču tas prasa laiku. Pretēji vispārpieņemtam uzskatam, ka cilvēki nemainās, tā nav patiesība. Mūsu smadzenes ir plastiskas un laika gaitā var būtiski mainīties. Pat pēc smagām operācijām, kad viens smadzeņu apgabals ir nopietni bojāts un, piemēram, nefukcionē rokas vai kājas citas smadzeņu zonas noteiktos gadījumos var šīs funkcijas pārņemt. Dodiet citiem otru iespēju un, iespējams, būsiet pārsteigti par to, cik ļoti šis cilvēks var mainīties. Ja tas nenotiek uzreiz, nepārdzīvojiet. Lielas pārmaiņas ātri notiek ļoti reti. Centieties saskatīt mazos panākumus.
  • Ietaupiet enerģiju. Slikts darbinieks vai slikts partneris nereti ir labāks nekā jauns un daudzsološs. Vecajam jūs zinat viņa kļūdas, niķus, labās un sliktās puses un zinat, ko no viņa sagaidīt. Nedaudz piestrādājot slikto var pārvērst par labu. Ne vienmēr tas ir iespējams, bet nevajadzētu no kāda atteikties tikai tādēļ ka viņš ir pieļāvis vienu vai dažas kļūdas. Skatieties uz visu kopumā vai savelciet uz lapas visus labos un sliktos darbus.
  • Tu pats arī kļūdies(īsies). Mēs neesam perfekti un agri vai vēlu arī paši kļūdamies. Vai mēs gribētu, lai šādās reizēs mums tiktu izrādīta pretimnākšana vai vēlamies sagaidīt tūlītēju noraidījumu vai nosodījumu? Ja sliecaties uz otro variantu, ļoti nopietni pārdomājiet, kā jūs audzināja bērnībā. Bērni, kuriem vecāki nedeva emocionālo atbalstu agrā bērnībā uz pasauli skatās ar bažām, visur saredz slikto un netic, ka ar viņiem var notikt, kas labs. Atcerieties – tā nav jūsu būtība, bet tikai nospiedums, ko uz jums ir atstājis kāds cits.